Eötvös Loránd Általános Iskola
és Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola

Kisvarga Gáborné

A Kerület Tanítója - 2015.

Kisvarga Gáborné kimagasló oktató-nevelő munkát végez. Pedagógiai munkáját a rendszeres önképzésre épülően a korszerű pedagógiai módszerek használata jellemzi. Színvonalas tanórái mellett délutáni, esetenként iskolán kívüli foglalkozások (színház- és múzeumlátogatások) keretében is igyekszik a kötelezőnél többet adni tanítványainak, akik eredményesen szerepelnek helyi és kerületi versenyeken. Tehetségét a versenyfelkészítésben is kamatoztatja.

Kedves, elfogadó, türelmes, nyugodt egyéniség. Tanítványaiban mindig a pozitívumot keresi. Az évenkénti hagyományosan megrendezett Eötvös Gálára rendszeresen tanít be rendkívül színvonalas, színi előadásokat, ezeket maga írja a szereplők személyére szabottan. Rendkívül kreatív. Kamatoztatja korábbi óvónői tapasztalatait is, ezzel megnyerve az óvónők, szülők és gyerekek szimpátiáját, s emeli iskolánk megítélését. 

Részt vett iskolánk dekorációjában, az egyik alsós lépcsőforduló falfestményét ő készítette, melyet évek óta csodálhatnak a gyerekek. A rendezvényeinkre ötletes tablókat, plakátokat készít szabadidejében.

Magatartásában példamutató. Emberi és szakmai értékeit kollégái messzemenően elismerik.