Erdei iskola

Iskolánk negyedik évfolyamából 43 tanuló és öt pedagógus a hagyományoknak megfelelően erdei iskolában töltött öt felejthetetlen napot Mindszentkállán. Ez a Balaton-felvidéki apró falu a Káli-medence varázslatos táján fekszik. A gondosan megtervezett programok kapcsolódtak az iskolánk pedagógiai programjában szereplő elvárásokhoz. A kényelmesen és praktikusan kialakított szállás elfoglalását követően a gyerekek gyalogtúrák során ismerkedtek meg a táj természeti kincseivel, érdekességeivel, nevezetességeivel. A Salföldi Természetvédelmi Majorságban ôsi magyar állatokat nézhettünk meg közvetlen közelről. Itt lovagolhattak a gyerekek, majd lovas kocsival a pálos kolostorhoz utaztunk. A kolostor történetének meghallgatása után izgalmas számháborút vívtak egymással a lányok és a fiúk. Túráztunk Kékkútra, ahol a híres Theodora-forrásnál friss vizet ihattunk, majd ezután juhtejből készült kézműves fagylaltot ettünk. Megmásztuk a Hegyestűt és a Kopasz-hegyet, ahonnan csodálatos kilátás nyílt a Káli-medence lankás vidékére. A Szentbékkállán található kőtengerben sok millió éves vulkanikus eredetű köveket láthattunk. Ezen kívül ellátogattunk a Tihanyi-félszigetre, és megmásztuk Nagyvázsony várának tornyát is. Régmúlt mesterséget elevenített fel mindenki számára a kürtős kalács és a langalló saját kézzel történő elkészítése, valamint a batikolás, amikor minden tanuló saját pólóját mintázhatta kedvére. Felejthetetlen élményekkel és emlékekkel tértünk haza. 

Bartháné Tasi Gabriella

Képek megtekintése